Kapat

Ukrayna’ya Gitmenize Neden Olacak Bazı Sebepler!

Anasayfa
Gezi Ukrayna’ya Gitmenize Neden Olacak Bazı Sebepler!

Son günlerde Euro’nun her geçen dakika yükselmesiyle Avrupa’yı gezme hayalinde olan gezginlerin önüne engel olan bu sorunu ortadan kaldıran İstanbul’a uçakla sadece 1,5 saat mesafede bulunan Ukrayna tarihi dokusu ve ucuzluğu ile sizleri bekliyor.

2017 yılında Türkiye ve Ukrayna arasında yapılan anlaşma ile birlikte iki ülke arasındaki vize olayı ortadan kalkmıştı. Sadece kimliğiniz ile giriş yaparak bir hafta sonunuzu mutlu ve huzurlu geçirebilirsiniz.

Ukrayna’nın para birimi grivna olduğu için Avrupa’nın en ucuz ülkelerinden bir tanesi. Lviv’in en iyi restoranlarında masaya cüzdanızı bırakma korkusu yaşamadan yemeğinizi yiyip, keyifle, içkinizi içebilirsiniz.

Ortalama yemek fiyatları ise kişi başı 15 TL gibi bir fiyat olan Lviv’de sadece 5 TL’ye votka içebilir, 3 TL gibi makul bir ücret ile biranızı yudumlayabilirsiniz.

Lviv’in ana meydanı olan Rynok Meydanı, Ukrayna’da bulunduğunuz süre boyunca uğrak noktalarınızdan bir tanesi olacak. Birbirinden güzel mekanları içerisinde barındıran ve tarihi eserler ile çevrili Meydan’da aynı zamanda UNESCO tarafından koruma altına alınan tarihi dokusu ilk gün ki gibi duran binalar sizleri etkileyecek cinsten.

 

Lviv şehrinde toplu taşımaya ihtiyacınız olmadan sadece yürüyerek gezmeniz ve keyif almanız mümkün. Gezilecek olan yerlerin bir çoğu aynı meydanın etrafında toplanmış bir şekilde sizleri bekliyor. Yürümek yorulursanız köşe başlarında bulunan parklar tam size göre olacak. Meydandan daha uzaklara gidip gezmek istiyorum diyenlerden iseniz Troylerbüs, Otobüs, Taksi veya Uber kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Bu zamana kadar yediğiniz çikolataları unutun. En lezzetli çikolatalara sahip olan bu tarihi şehirde yürürken çikolata kokuları duymanız gayet normal. Lviv çikolata fabrikasından sevdiklerinize el yapıp çikolata alabilir, en üst katında sıcak çikolata keyfi yapabilirsiniz.

 

Küçük bir şehir olan Lviv’de konseptiyle ünlü daha önce benzerine rastlamadığınız mekanları burada gezmeniz sizlere ilham kaynağı olacak cinsten.

İkinci Dünya Savaşı’nda askeri sığınak olarak kullanılan Kryjivka’ya parolayı söyleyerek girebilir, mazosizm teması ile ünlü olan Mazosh Cafe’de adrenalin dolu dakikalar yaşayabilirsiniz. Sadece cücelerin servis yaptığı Dom Legend’in en tepesine çıkıp Baca Temizleyicisi’ne bozuk para atarak dileğinizi dileyebilirsiniz.

Para birimi olarak Grivna’nın kullanıldığı bu ülkede ise kur bilgisi günümüzde (23 Şubat 2018) şu şekilde 1 Grivna=0.1403 yani 100 Grivna 14 Bin 277 TL yapıyor.

 

 

Daha fazlasını okumak için aşagıya doğru kaydırın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir