Kapat

Sen Anlat Karadeniz Dizisi Zirve’nin Yeni Sahibi Oldu!

Anasayfa
Dizi Sen Anlat Karadeniz Dizisi Zirve’nin Yeni Sahibi Oldu!

Atv’de yayınlanan Çarşamba akşamlarına damga vuran yapımcılığını Osman Sınav‘ın üstlendiği Sen Anlat Karadeniz dizisi 3 sezondur rating sıralamasında birinciliği elinden bırakmayan Diriliş Ertuğrul dizisini tahtından etti.

Sen Anlat Karadeniz dizisi yayınlanan 5.bölümüyle televizyon izleyicisinin %40’lık bir bölümünü ekrana kitleyerek büyük bir başarı elde etti. Televizyon ekranlarında kırdığı rekorların yanı sıra Twitter da Türkiye ve Dünya listelerinde yer alan Sen Anlat Karadeniz sezona bomba gibi bir giriş yaptı.

Tüm Kişiler‘de %21,38 izlenme oranı ve %40,78 izlenme payı alarak 100 program arasında birinci oldu.

 

Sen Anlat Karadeniz dizisi nerede çekiliyor ?

Adından’da anlaşılacağı üzere dizi Karadeniz bölgesinde çekiliyor. Çoğu sahneleri Trabzon Vakfıkebir’de çekilen dizinin bazı sahneleri Ordu ilinin sınırında çekiliyor. Trabzon’daki Kiraz,Lapazan,Mavura gibi yayların yanı sıra Mızraklı Su Çatma Obası gibi yerlerde de bazı sahneler  çekiliyor.

Sümela Manastırı, Çal Mağarası, Ayasofya Müzesi gibi alanlarda zaman zaman karşımıza çıkacak sahnelere ev sahipliği yaptı. Vakfıkebir ilçesinin Soğuksu Mahallesi set alanı olarak kullanılıyor.

Dizi’de yer alan konak ise Sürmene Kastel de bulunan Memiş Ağa Konağı‘dır.

 

 

Trabzon’daki Kiraz, Lapazan, Mavura gibi yaylaların yanı sıra Mızraklı Su, Çatma Obası gibi yerlerin de çekim alanı olarak kullanıldığı Sümela Manastırı, Çal Mağarası, Ayasofya Müzesi gibi alanların zaman zaman karşımıza çıkacağı dizide Vakfıkebir ilçesindeki Soğuksu Mahallesi de set alanı olarak kullanılıyor. Kimi sahneler ise Sürmene ilçesinde geçecek. Dizide yer alan konak ise, Sürmene Kastel de bulunan Memiş Ağa Konağı‘dır.

Daha fazlasını okumak için aşagıya doğru kaydırın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir