Kapat

Booking.com Türkiye’de Neden Çalışmıyor?

Anasayfa
İnternet Booking.com Türkiye’de Neden Çalışmıyor?

Kısa zaman öncesine kadar Booking.com Türkiye’de çalışıyor ve rahatlıkla otel rezervasyonu yapabiliyorduk. Ancak Türkiye Seyehat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) açtığı dava üzerine Türkiye’deki faaliyetleri durduruldu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, TÜRSAB’ın açtığı dava sonrası kapatılan Booking.com hakkında açıklamalarda bulundu. Zeybekci, şirketin görüşmelerde 1 yıl öncesine göre daha olumlu bir noktada olduğunu söyledi.

 

Mahkemenin ‘haksız rekabet’ kararının o zaman için doğru olduğunu ifade eden bakan ‘Buna çözüm getirmekle ilgili daha olumlu noktadalar, Türkiye’de büro açmak, sorumlu şirket haline gelmekle ilgili bir çözüme doğru’ gidiyoruz şeklinde konuştu.

Yurt dışından yabancılara Türkiye’nin pazarlanmasıyla ilgili Booking’in bir problemi yok zaten. Türkiye’deki Türk turizm alanlarını,tesislerini Türklere pazarlayıp buradan elde ettiği gelire karşılık kestiği yada kesmediği faturalar ile ilgili sıkıntılar yaşanıyor. Bu konuda da çözüme doğru gidiyoruz şeklinde açıklamalar yapan Bakan Zeybekci, Booking.com için yeşil ışık yaktı.

 

Daha fazlasını okumak için aşagıya doğru kaydırın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir